Сряда, 26 Юли 2023 22:20
България продължава да е №1 на Европейското

Националният отбор на България за мъже под 17 години продължава да е №1 на Европейското първенство. Нашите спечелиха още една победа, този път срещу домакина Черна гора – 3:0 (25:17, 25:12, 25:12).

Вече е ясно, че българите влизат във финалната четворка като най-добрия тим от двете групи.
В нито един от геймовете черногорците не успяха да ни затруднят. В първата част те бяха малко по равностойни и България спечели с 25:17. Втората част беше още по-убедителна – успех с 25:12.

Третият гейм беше също така доминиращ от наша гледна точка. Приключихме мача с 25:12.

Утре нашите завършват груповата фаза с двубой срещу Гърция. Той обаче не може да промени факта, че ще завършим на първо място в групата. В нея България постигна 6 победи и загуби само един гейм. На второ място остана Белгия.

В зависимост от последните мачове в другата група в полуфинала ще се изправим срещу Испания, Италия или Полша.