Сряда, 30 Август 2023 23:50
Финландия с бърза победа преди битката с България, Словения стартира с 3:1 над Украйна
Снимка: cev.eu

Финландия стартира с чиста и бърза победа участието си на Европейското първенство за мъже във Варна преди мача срещу България в четвъртък. Финландците се разправиха с Хърватия 3:0 (25:19, 25:19, 25:22) само за 1 час и 20 минути и излязоха на върха в групата. Скандинавците бяха убийствено ефективни в атака (65% успеваемост), а към това добавиха четири аса и осем точки директно от блокада. Централният блокировач Йонас Йокела (12) бе реализатор №1 за победителите. С 11 завърши Лука Мартиля, а с 10 – Нико Суйхконен. Финландия бе подкрепяна от много сериозна агитка в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта.

Европейските вицешампиони от Словения започнаха с победа участието си в тазгодишното издание на ЕвроВолей. Бившата югорепублика надви Украйна с 3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:20) в другия мач от Група В във Варна.

3289e7e4860965bace9e4bf520e0559c

Словенците контролираха мача през цялото време и единствено краткотрайните проблеми в посрещането в средата на първия гейм им попречиха да запишат чист успех. Рок Можич бе топреализатор за победителите с 18 точки. С 14 (включително два аса) приключи Ален Пайенк. Следващия мач на Словения е в петък, 1 септември, срещу Финландия. Ден по-рано Украйна се изправя срещу Хърватия.

България заема пета позиция от шест отбора в Група Б след втория ден от надпреварата.