Четвъртък, 03 Август 2023 00:01
Националките под 19 години отнесоха Тайланд на Световното
Снимка: volleyballworld.com

Първа победа за българския национален отбор за жени под 19 години на Световното първенство в Унгария и Хърватия. Във втората си среща в Сегед "лъвиците" взеха чиста победа. Тя дойде в много важен мач срещу Тайланд, спечелен с 3:0 (25:22, 25:20, 25:20).

Така България заема трето място в Група С, където са още отборите на Бразилия, Италия, Канада, Перу и Тайланд. Тимът ни, воден от Борислав Крачанов, има 3 точки. В четвъртък (3 август) играем срещу Канада отново в 22:05 ч. наше време. В първата битка отстъпихме пред Италия (1:3).

Ударно влязоха в срещата българките, като в първия гейм срещу Тайланд поведохме с 20-12. Въпреки че съперникът не се предаде и опита да ни доближи, взехме частта с 25-22. Следващата тръгна подобно на първата – с 6-2 за нас, ново отпускане, но не и подценяване. Най-равностойна бе третата част, в която азиатките дори поведоха с 15-13. Отново изпитвахме затруднение на начален удар, но впечатлихме със силна игра на блокада, където реализирахме 14 точки.

Пореден силен мач записа Виктория Коева с 16 точки. Ива Дудова записа 13 (4 блокади), а Боряна Ангелова реализира 12.