Четвъртък, 27 Юли 2023 23:00
Загубихме драматично от Китай на приятелския турнир в „Христо Ботев“

Женският национален отбор на България под 19 г. започна с драматична загуба на силния международен турнир в зала „Христо Ботев", организиран от Българската федерация по волейбол. Националки загубиха с 2:3 (19:25, 21:25, 25:15, 26:24,10:15) от Китай. Надпреварата се явява генерална репетиция преди световното първенство в Унгария и Хърватия (01-11.08.2023 г.).

Китай спечели първите две части след 25:19 и 25:21. В третия сет българките показаха много по-добра игра и спечелиха с 25:15. В четвъртия гейм показахме по-здрави нерви и след 26:24 вкарахме мача в тайбрек.

В решаващия гейм Китай натрупа ранна преднина и успя да спечели двубоя след 15:10.
Най-резултатна за българския отбор стана Виктория Коева с 19 точки. Ива Дудова добави 18.

В първия мач от турнира Южна Корея победи Бразилия категорично с 3:0.
Утре от 18,30 ч България ще срещне Бразилия, а първият двубой противопоставя Южна Корея и Китай.