Сряда, 19 Юли 2023 14:28
Напускаме европейското със загуба

Женският национален отбор до 17 години напуска със загуба Европейското първенство в Сърбия. Още преди последния мач беше ясно, че нашите няма как да са между първите два, които отиват на полуфинал. Загубихме с 0:3 (22:25, 20:25, 19:25) от Полша. Съперникът ни изпревари от третото място в групата.

Тимът ни, воден от Владислав Тодоров, започна ударно с три победи на турнира. След това обаче преклонихме глава пред Италия, лидера Хърватия, Сърбия и Полша.

В първия гейм на последния мач имахме няколко пъти преднина, но не успяхме да я задържим в края. Във втората част полякините доминираха също. Дори серия от пет поредни точки в края на гейма не ни помогна да го измъкнем. В третата част Полша пак ни надигра и в крайна сметка заслужено спечели.

Преди европейското първенство България стана трета на Балканиадата в Сърбия.