Понеделник, 17 Юли 2023 16:16
Министърът на спорта Димитър Илиев към националите: Показахте огромен потенциал
Снимка: FIBV

Министърът на младежта и спорта Димитър Илиев поздрави националния отбор за мъже под 21 години за участието и спечелените медали от Световното първенство в Бахрейн. Тимът, воден от Андреа Буратини, завърши на трето място в Манама. Един от състезатели попадна и в Идеалния отбор на шампионата. Лазар Бучков бе избран за най-добър на позицията център, заедно с Филипо Бартолучи от Италия.

"Поздравления за големия успех! По време на шампионата показахте характер, желание за победа и огромен потенциал. Сигурен съм, че ни очакват още много радостни мигове с Вашите победи. Вие сте бъдещето на българския волейбол", пише министърът на младежта и спорта Димитър Илиев до бронзовите медалисти.

Отборът се прибра днес в България, а само след няколко дни се впуска в ново предизвикателство – квалификации за Европейското първенство през 2024.