Вторник, 31 Май 2022 17:19
Лош старт на дамите в Лигата на нациите
Снимка: fivb.com

Лош старт записа женският национален отбор в Лигата на нациите. В официалния дебют на италианския специалист Лоренцо Мичели като треньор нашите загубиха с 0:3 (20:25, 22:25, 20:25) от Тайланд в първия турнир от веригата в Анкара. Това бе първи официален мач за дамите ни от загубата с 2:3 от Швеция на европейското първенство в Пловдив миналия август, когато треньор още беше Иван Петков.

Тайланд влезе много по-убедително в двубоя. През целия първи гейм азиатския вицешампион водеше в резултата и не допусна обрат. Българките успяха да се вдигнат през вотрата част и до средата водеха в резултата.

Лошо изпълнение на сервис и посрещане обаче се оказаха ахилесовата пета в тима ни. Тайланд обърна резултата в своя полза и това се оказа единственият гейм, в който реална интрига имаше.

136620220531164824

В третата част Тайланд от рано пое инициативата с много добра блокада и "хладен ум" в разиграванията. Нашите не успяха да се върнат в мача, стигнаха за малко до равенства.

484120220531164834

Целта на новия треньор Лоренцо Мичели е да обиграе отбора за световното първенство в Полша и Нидерландия. В момента нашите са без капитана и най-добра състезателка Елица Василева. Следващият мач е в четвъртък срещу Нидерландия.