Събота, 09 Април 2022 20:08
Националният отбор на България за мъже под 20 години победи Естония с 3:0
Националният отбор на България за мъже под 20 години победи Естония с 3:0 Снимки: БФВ/starphoto.bg

Националният отбор на България за мъже под 20 години, който е воден от Мартин Стоев, ще се изправи срещу Нидерландия в решителен двубой за класиране на Европейското първенство 2022.

Младите лъвове се наложха категорично над Естония с 3:0 (25:19, 25:12, 25:14) във втория си двубой от група F на надпреварата, която се провежда в зала „Христо Ботев“.

Така националите ни записаха втора чиста победа и са водачи в класирането с 6 точки и без загубен гейм. Нидерландците също отбелязаха две победи, след като във втория ден надиграха Дания с 3:0. Но след загубения гейм срещу Естония, заемат втора позиция в таблицата.

Битката за първото място между Българя и Нидерландия е на 10 април от 18:00 ч. Преди това Естония излиза срещу Дания.

Стартов състав: Стоил Палев, Георги Татаров, Владимир Гърков, Ерик Стоев, Борис Начев, Георги Митов - либеро (Алекси Мицев, Виктор Бодуров, Борислав Николов, Иван Тасев) .

Родните представители доминираха изцяло в мача. Те взимаха аванс, задържаха го докрай и не позволиха противодействие от страна на съперника.

Пълното предимство позволи на селекционера Мартин Стоев да даде шанс на повече състезатели за изява, като почти всички момчета влязоха в игра. Въпреки това България запази лидерството си и взе категорична победа.