Петък, 25 Януари 2019 22:07
ЦСКА надигра Добруджа 07 с 3:2 гейма, в мач от тринадесетия кръг на Суперлигата

ЦСКА победи Добруджа 07 с 3:2 (25:20, 25:16, 23:25, 22:25, 15:9) в среща от 13-и кръг на Суперлигата. Това бе дванадесета победа за "червените" в шампионата, които са лидери в класирането с една загуба и 34 точки. Добруджа заема четвърто място, с осем победи, пет загуби и 27 точки.

Двубоят бе оспорван и равностоен, двата тима си размениха водачеството и мачът достигна до пети решителен гейм. В него "армейците" играха по-стабилно и уверено, като взеха реванш от своя съперник за загубата през есента.

Отборът на ЦСКА бе воден от Ивайло Стефанов, тъй като старши треньорът Александър Попов има здравословни проблеми и не присъства на срещата. Попов е в болница, повален от грип.

Венцислав Георгиев бе най-резултатен в мача с 27 точки (2 аса, 2 блокади), Пламен Шекерджиев добави 15 (1 ас, 2 блокади), а Христо Цветанов - 13 (4 блокади). Разпределителят на ЦСКА Владимир Станков записа 10 точки (2 аса, 5 блокади).

За Добруджа Велизар Чернокожев завърши с 22 точки (3 аса), Денис Чавдаров има 15 (1 ас, 4 блокади).

Статистика от мача можете да видите тук.