Понеделник, 06 Юли 2015 16:43
Щастливите волейболистки на "Марица" празнуват спечелената шампионска титла.
Щастливите волейболистки на "Марица" празнуват спечелената шампионска титла. Автор на снимката: Крум Димитров.

„Марица“ (Пловдив) спечели шампионската титла на държавните финали по волейбол при момичетата до 15 години, които се проведоха в пловдивската зала „Лаута“. Триумфът е още по-сладък за младите състезателки, тъй като те взеха златните медали пред собствена публика, приятели и родители.

На финала пловдивчанки надиграха „Славия“ (София) с 3:1 (17:25, 25:20, 25:21, 25:19). „Белите“ поведоха след 25:17 в първия гейм, но допуснаха пълен обрат и останаха със сребърните отличия.

В малкия финал, който се игра преди това, „Левски“ (София) победи „Бдин Вида“ (Видин) с 3:0 (25:13, 25:20,25: 17). С този  успех „сините“ спечелиха бронзовите медали и оформиха челната тройка в първенството, а представителките на Видин приключиха на четвърта позиция.

20150705235235

(Талантливите състезателки на "Славия", които спечелиха сребърните медали.)