Неделя, 12 Май 2024 18:06
Левски София отново е шампион при юношите

Левски София отново е шампион при юношите под 20 години. Столичният клуб спечели мачът за титлата срещу домакина на Финалния турнир – Хебър (Пазарджик), след 3:1 (25-23, 25-20, 23-25, 25-12). Така "сините" са номер 1 в тази възраст за пета поредна година.

"Сините" поведоха от самото начало в зала „Васил Левски" в Пазарджик, като се откъснаха дори на 5 точки (11-16), но Хебър прояви характер и успя да изравни (19:19). Домакините не стигнаха до обрат, а в оспорваните последни разигравания от частта Левски се поздрави с успех след 25:23.

Вторият гейм тръгна равностойно, но столичния клуб направи серия от 7 поредни точки и се откъсна при 15:7. Разликата стана дори 9 точки, а тази преднина им даде спокойствие да затворят и този гейм, въпреки че Хебър се бори до край и стопи до някъде пасива – 25:20.

Точка за точка вървеше третият гейм, а Хебър най-сетне успя да поведе при 12:11 и да увеличи аванса 17:12. "Сините" показаха, че силно желаят победата и успяха да стопят до 2 точки разлика – 20:22. Следващите минути в зала "Васил Левски" стана много драматично и резултатът бе изравнен 23:23. Хебър се измъкна в този инфарктен момент и успя да вземе гейма на своята сметка след 25:23.

Левски София взе бележка от слабия трети гейм и много категорично влезе в следващия, повеждайки бързо с 8:2. Тази разлика дори се увеличи и абсолютно безапелационно столичният клуб се наложи с 25:12, а така и в срещата с 3:1.

12.05

Преди финала се игра и мач за бронзовите медали. Той бе решен с тайбрек. Третото място заслужиха волейболистите на Добруджа 07, които отново трябваше да играят пети гейм (подобно на полуфинала срещу Левски), но този път излязоха краен победител след 3:2 (25-14, 25-18, 23-25, 18-25, 15-7). Тимът от Добрич поведе с 2:0, но столичани изравниха. В решителната част Добруджа 07 взе инициативата от първите минути и поведе убедително с 4:1 и след това 11:3, за да стигне до успеха с 15:7.