Събота, 29 Юли 2023 19:14
България загуби с 1:3 от Белгия в третата контрола

Женският национален отбор на България загуби последната си проверка срещу Белгия с 1:3. В първата част двата отбора показаха равностойна игра, но в края на сета гостите я затвориха с 25:22. Във втория белгийките бяха по-силният тим на терена и лесно спечелиха с 25:17.

Българките демонстрираха много по-добра игра в третата част и се наложиха след драматично 26:24. Четвъртият гейм отново бе равностоен, но в крайна сметка Белгия успя да спечели мача след 26:24.

Трите мача с този съперник бяха първите проверки на тима, воден от Лоренцо Мичели, преди Европейското първенство. Следващата седмица нашите гостуват на Гърция за още два приятелски мача. Подготовката ще завърши с три контроли срещу Чехия в периода 8-10 август в зала „Христо Ботев".