Неделя, 02 Юли 2023 19:36
Марица прибави още една титла, номер 1 е при момичетата под 14 години
Снимка: bvf.bg

Марица (Пловдив) се утвърди като абсолютен хегемон в дамското направление, след като завоюва и последната пета възможна титла. Клубът завърши на първо място в Държавното първенство за момичета под 14 години и така за първи път в клубната си историята спечели всички шампионски отличия в един сезон във всички възрасти.

Медалистите в тази възраст бяха определени след Суперфинал, който се проведе в Кюстендил. В него участваха шест отбора, които се бяха класирали след изиграването на три финални турнира. Те се изправиха по системата "всеки срещу всеки" (2 от 3 гейма) и на база крайно класирани бяха излъчени медалистите.

Марица постигна 4 победи и допусна само една загуба в спортната зала "Велбъжд". Заключителният турнир бе много оспорван и интрига за първото място бе до самия край, като последният мач на "жълто-сините" бе срещу другия претендент – Централен полицейски волейболен клуб.

ЦПВК имаше 4 победи преди тази среща или 1 повече от Марица. Пловдивският клуб обаче спечели след тайбрек с 2:1 (25:22, 22:25, 15:13). Така двата клуба имаха по 11 точки и геймово съотношение 9:4. Марица изпревари ЦПВК с по-добро точково съотношение.

1200x628px Media Article Cover 8

Бронзовите медали отидоха при Левски-София. "Сините" стигнаха до третото място също след изиграването си на последния мач – срещу Велбъжд (Кюстендил). Домакините загубиха двубоя след тайбрек 1:2 и заеха четвъртата позиция с две победи и три загуби, а Левски-София имаше три успеха и две поражения.

Пети е Тополово, а на последната позиция в Топ 6 остана Славия след загуба именно от Тополово с 1:2. Двата тима имат еднакви показатели, но Тополово има повече точки.