Събота, 09 Април 2022 22:39
Националките U19 стартираха със загуба в Словения
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за жени под 19 години стартира със загуба на европейската квалификация в Марибор (Словения). Волейболистките, водени от Диян Боюклиев, отстъпиха на Финландия с 1:3 (25:22, 19:25, 25:27, 22:25) в мач от група D на турнира.

Във втория си двубой на 10 април българките се изправят срещу представителките на Словения, а двубоят е в 18:00 ч. В първия ден домакините наложиха над Финландия с 3:1 гейма.

Младите лъвици се представиха неравномерно. Те отбелязаха добър старт. В първия гейм оформиха добра преднина и спечелиха за 1:0.

180329 MAVA3724

За съжаление тимът ни не успя да запази тази стабилност. В следващите три части финландките показаха повече устойчивост и характер и пречупиха нашите, като спечелиха мача с крайното 3:1.

183621 MAVA3762

В турнира участват три тима. Финландия изигра своите мачове, като записа загуба от Словения с 1:3 и победа със същия резулат. Предстои последната битка между Словения и България, резултатът от която ще оформи и крайното класиране. Само първенецът взима директна квота за Евроволей 2022. Вторият продължава на допълнителна квалификация.