Неделя, 06 Март 2022 10:38
Дея спорт победи Пирин с 3:1 гейма
Дея спорт победи Пирин с 3:1 гейма Снимки: НВЛ/startphoto.bg

Интересни и доста оспорвани волейболни битки се състояха тази събота в Ефбет Супер Волей. С приближаването на плейофната фаза, отборите се борят все по-мотивирано за всяка точка, а а днес с успехи се поздравиха Марек Юнион Ивкони, Монтана, Добрудаж, Дунав и Дея Волей.

Шампионите от Хебър Пазарджик също се справиха отлично в своя отложен мач срещу Славия, записвайки чиста победа.

Берое 2016 2-3 Марек Юнион Ивкони (25-22, 25-27, 25-14, 20-25, 10-15)

Истински волейболен трилър се разигра в мача между Берое 2016 и Марек Юнион Ивкони. И двата тима показаха най-доброто от себе си, но след размяна в лидерството на геймовете, дупничани спечелиха решаващия тайбрек.

Берое затрудни съперника с цели 21 блока (към седем на Марек), но това не беше достатъчно за по-добър резултат за тях. Гостите доминираха в атака (65 към 59) и отбелязаха 11 аса (към осем). И двата отбора играха сравнително чисто и не допуснаха много грешки - Берое 17, а Марек 20.

Най-резултатен стана Цветелин Цветанов от Марек, завършил с 28 точки. Той беше отличен и с приза за най-полезен играч.

164020211203212920

Раковски 1964 0-3 Монтана (24-26, 17-25, 18-25)

Монтана успя да пречупи Раковски в края на първи гейм, като след оспорвана игра в последните моменти, състезателите на Даниел Пеев наложиха волята си. В следващите две части, монтанчани не срещнаха особени трудности и се поздравиха с победата 3-0.

Гостите бяха по-добри от опонентите си на всички волейболни елементи, завършвайки с 34 атаки (към 30), пет аса (към един) и 10 блока (към 4).

Либерото на Монтана - Мартин Божилов, грабна наградата за най-полезен играч, а най -резултатен в мача стана Жулиен Георгиев с 10 точки.

782420220219212809

Добруджа 07 3-1 Локомотив Пловдив (25-20, 25-21, 26-28, 25-20)

Добруджа 07 успя да пречупи Локомотив Пловдив в битка, продължила четири гейма. Добруджанци поведоха с 2-0, но след това гостите влезнаха в третия гейм изключително мотивирани. Намирайки правилните решения във важните моменти, те успяха да върнат интригата в мача, но силите им не стигнаха за повече.

По-добрата игра в атака се оказа решаващият елемент за победата на добруджанци, като те завършиха с 44 атаки (към 30). На блок и от сервис линията, и двата тима

показаха сравнително равнопоставена игра (шест на пет аса за Добруджа и 10 на девет аса отново за домакините).

Христо Енков грабна наградата за най-полезен играч.

Дунав 3-1 Ботев Луковит (25-18, 25-9, 21-25, 25-21)

Дунав надви отбора на Ботев Луковит като във втория гейм от мача, остави съперника на едва девет точки. Гостите играха за своята чест в третия гейм, и това им донесе мотивация да вземат един сет. Въпреки това, русенци отново взеха контрол върху случващото се на терена в четвъртия гейм и се поздравиха с успеха.

Статистически, Дунав доминира на различните волейболни елементи - 59 към 48 атаки, седем към три аса, 12 към 10 блока.

Либерото на тима - Атанас Митрев, беше отличен за най-полезен играч, а неговият съотборник Стефан Иванов стана топ реализатор с 24 точки.

449820211203212525

Дея Волей 3-1 Пирин (29-27, 16-25, 25-19, 25-15)

Дея Волей доказа за пореден път загатна огромния си потенциал, след като надви един от лидерите в тазгодишното издание на Ефбет Супер Волей- отбора на Пирин.

Бургазлии стартираха по-добре, след като отвориха мача в своя полза след оспорван първи гейм. Пирин бързо се върна в двубоя, взимайки втория гейм, но в следващите два, състезателите на Венцислав Симеонов показаха по-чиста игра и се поздравиха с победата.

От своя страна, отборът на Пирин допусна прекалено много собствени грешки (29 към 17) и въпреки доминицията си в атака (56 на 51) не успя да обърне нещата в своя полза. Дея бяха малко по-добри на блок (10 към седем), а Пирин пък отбелязаха ас повече (шест на пет).

Либерото на Дея Волей - Гейдж Уорсли, беше отличен като най-полезен играч в мача. 27 точки на топ реализатора Спас Байрев от Пирин пък се оказаха недостатъчни за по-добър изход в резултата за гостите.

507220220129182155

Славия 0-3 Хебър 3-0 (15-25, 9-25, 17-25)

В отложен мач от 14-ти кръг в мъжкия ни елит, Хебър се справи без проблеми със Славия, записвайки 18-та поредна победа (от 18 мача).

Действащите шампиони диктуваха изцяло ритъма на игра в първите два гейма. Славия опита да се противопостави на “тигрите” в началото на третия гейм, но състезателите на Камило Плачи бързо взеха нещата в свои ръце и приключиха мача за по-малко от час.

Всички играчи на Хебър взеха участие в двубоя, а дебютантът Рангел Витеков грабна награта за най-полезен играч. Тодор Алексиев пък се отличи като най-резултатен с 11 точки до своето име.

275320042 371608334969020 787590247124502175 n

Край на редовния сезон в Демакс Лига

Славия, Берое, Maрица и ЦСКА с победи в женския ни елит в последния ден от редовния сезон. Класиране и резултати на www.nvl.bg.

Следващата седмица започват четвъртфиналните срещи в женския ни елит.

Славия 3-0 Локомотив Нидо (25-22, 25-13, 25-15)

Столичният Славия се наложи с чиста победа 3-0 над Локомотив Нидо.

“Белите” стартираха по-добре в първия гейм, повеждайки с 15-7, но гостенките намериха сили да изравнят при 18-18. Въпреки това, славистките намериха правилния отговор и “измъкнаха” гейма. Изглеждаше, че Славия бяха научили своя урок в следващите два гейма и не допуснаха изненади в следващите два гейма.

Перун 0-3 Берое (23-25, 7-25, 14-25)

Варненският Перун не успя да запише победа през редовния сезон в Демакс лигата, като тази събота допусна загуба с 0-3 от Берое. Варненки се бориха здраво в първия гейм, но силите им не стигнаха за нещо повече. В следващите две части, домакинките не успяха да се противопостаят на тима от Стара Загора, като гостенките диктуваха ритъма на игра.

ЦСКА 3-0 Казанлък (25-19, 25-19, 27-25)

В едно от двете дербита за деня, ЦСКА наложи волята си над Казанлък, и си гарантира второто място при приключването на редовния сезон.

“Армейките” стартираха по-добре в първия гейм, и въпреки че “Розите” се опитаха да се приближат в резултата, състезателките на Юлия Иванова се справиха с трудностите. Подобен беше сценарият и във втория гейм. В третия обаче гостенките успяха да притиснат още повече “червените”, но след оспорвана игра в последните моменти, ЦСКА все пак успя да запише победа в три гейма.

ДКС Варна 0-3 Марица (19-25, 31-33, 21-25)

В мач, повторение на финала за Купа България 2022, Марица записа победа срещу отбора на ДКС Варна, като по този начин, състезателките на Борислав Крачанов завършиха редовния сезон без загуба (поставяйки нов собствен рекорд от 131 победи в НВЛ).

Най-интересен беше вторият гейм, но след здрава игра на нерви, маринчанки успяха да поведат с 2-0. Въпреки загубата, ДКС Варна демонстрира мотивирана игра и в много случаи водеше в резултата или притискаше съперника.