Нефтохимик победи ЦСКА с 3:0 гейма Снимки: НВЛ/startphoto.bg

Мeсец март започна ударно, с нова порция Ефбет Супер Волей, на която феновете на качествения волейбол в България успяха да се насладят този вторник.

Баба Марта се оказа благосклонна към Монтана Волей, Славия, Дунав Русе, Левски, Пирин, Хебър и Нефтохимик, които се поздравиха с успех в своите двубои от 17-ти кръг в мъжкия ни елит.

Maрек Юнион Ивкони 0-3 Монтана Волей (16-25, 20-25, 15-25)

Монтана Волей записа 13-ти успех в Ефбет Супер Волей, надигравайки като гост отбора на Марек Юнион Ивкони. Състезателите на Даниел Пеев доминираха на игрището през по-голямата част от двубоя, като единственото в началото на първия гейм, двата отбора показаха относително равнопоставена игра.

Монтанчани надиграха съперника на всички волейболни елементи. Докато в атака Марек опита да се задържи близо до съперника (34 на 28 успешни атаки в полза на Монтана), то на блок (15 на 2) и от сервис линият (четири на нула аса), тимът от северозапада напълно наложи волята си.

Капитанът на монтанчани Радослав Попов се отчете като най-резултатен играч с 19 точки до своето име, грабвайки наградата за най-полезен играч в мача.

Славия 3-1 Ботев Луковит (25-18, 18-25, 25-22, 25-20)

Столичният Славия успя да се наложи над Ботев Луковит след победа с 3-1 гейма в мач от 17-ти кръг в мъжкия ни елит. След като си размениха по един гейм с идентичен резултат, отборите влезнаха в решаваща битка в третия гейм, а домакините успяха да наложат волята си. По-добри и в четвъртия гейм, славистите се поздравиха с крайния успех, който е и шести за тях този сезон.

Повечето собствени грешки от страна на гостите (50 на 38) им изиграха лоша игра, оказващи се решаващи за развието на двубоя. Ботев надлъга Славия в атака (40 на 35 успешни атаки), а двата тима показаха равнопоставена игра от сервис линията (по два аса) и на блок (шест на пет в полза на “белите”).

Иван Панков от Ботев стана топ реализатор (22т.), а за победителите най-много наниза Васил Николов (16т.), който грабна и приза за най-полезен играч.

Раковски 1964 1-3 Дунав (22-25, 25-22, 21-25, 20-25)

Дунав Русе се представи отлично в мача си срещу Раковски 1964, записвайки победа с 3-1 гейма. Подобно на двубоя “Славия - Ботев Луковит”, и тук двата отбора поддържаха интригата до втория гейм, когато русенци взеха превес, печелейки следващите два гейма.

Играта беше изключително равнопоставена в атака - като Дунав успя да отбележи една точка повече от този компонент (46 на 45), а Раковски беше малко по-добър на сервис (шест на четири аса) и на блок (11 на девет).

Най-резултатен стана Евгени Скилиранеко от Ботев с 19 точки, а за победителите най-добър беше Иван Стефанов с 18.

Левски София 3-0 Берое 2016 (25-14, 25-19, 25-19)

Столичният гранд Левски София преклони без проблеми Берое 2016, поздравявайки се с 12-ти успех в Ефбет Супер Волей. Състезателите на Андрей Жеков контролираха случващото се на терена и без особени трудности затвориха срещата в своя полза.

Огромно беше превъзходството на “сините” на атака - те завършиха с 51 успешни атаки (към 25 на старозагорци). Левски беше по-добър и от сервис, завършвайки с два аса (към нула) и на блок (10 на осем).

Венислав Антов от Левски завърши с най-голям точков актив (19т.), а Руси Желев беше най-добър за Берое - 11т.

274697649 441184431084790 8908488504204622767 n

Пирин 3-0 Сливнишки герой (25-21, 25-21, 25-22)

Пирин записа 15-та победа в Ефбет Супер Волей след като надделя над отбора на Сливнишки герой. Въпреки че гостите от Сливница се бориха във всеки един от геймовете, състезателите на Благовест Катранджиев бяха по-прецизни в решаващите моменти.

Тимът от Разлог доминира в атака (51 на 33 атаки) и записа три аса (към един). Сливнишки герой беше малко по-добър на блок (девет към пет), но допусна повече грешки (21 на 16).

Спас Байрев беше избран за най-полезен играч, като записа 20 точки в своя актив.

Хебър Пазарджик 3-0 Локомотив Пд (25-13, 25-21, 25-18)

Шампионите от Хебър Пазарджик не срещнаха никакви трудности в двубоя си срещу Локомотив Пд, надигравайки съперника с 3-0.

Носителите на Купа България 2022 диктуваха случващото се на терена и безапелационно наложиха волята си, като остават непобеденият лидер във временното класиране в мъжкия ни елит.

Статистически, “тигрите” завършиха с 40 атаки (на 25) и осем блока (на четири). Пазарджиклии успяха да запишат и повече точки на база противниковите грешки - 26

на 20. Единственият елемент, на който гостите бяха малко по-добри беше представянето им на сервис линията - те отбелязаха три аса, а Хебър само един.

Пламен Шекерджиев стана топ реализатор, завършвайки с 13 точки.

Нефтохимик 3-0 ЦСКА (25-22, 25-23, 28-26)

В дербито на деня, Нефтохимик успя да надиграе столичния гранд ЦСКА. Макар че състезателите на Николай Желязков записаха победа в три гейма, зрителите в зала “Младост” и пред тв екраните успяха да се насладят на вълнуваща игра.

00406022518

И трите сета бяха оспорвани, като особено голяма беше интригата в третата част. Въпреки че ЦСКА изоставаше в резултата, след серия от успешни сервиси на Реда Хайкал, “армейците” се доближиха при 19-19 и завързаха играта. Разчитайки на играта на опитните си играчи като Николай Учиков, който се появи на терена след месец отсъствие, бургазлии успяха да грабнат победата.

274515483 441207764415790 8725075326279748670 n

Юлиус Фиркал стана най-полезен играч на мача, записвайки някои от най-важните точки.

Александър Попов, ст. треньор на ЦСКА: “Не са се объркали нещата толкова много. В последния гейм ни водеха, ние се върнахме. Известна изненада имаше от появата на Учиков, не бяхме подготвени, въпреки че го познаваме. Трябва ни малко повече спокойствие. Според мен, сме близо да си възвърнем и самочувствието в играта. Днес бяхме близо в някои ситуации. Надявам се да стиснем още малко зъби и ще можем да играем както искаме. Реда Хайкал се справя прекрасно, той ни е основен точконосец. Искам да играем по-добре, за да имаме повече надежди за бъдещето. Не гледаме класирането, гледаме играта. Някои се борят да са между първите четири, ние се борим да сме по-добри. Не говорим за плейофи, гледаме мач за мач.”

Николай Учиков, диагонал на Нефтохимик: “Като цяло може и да съм ги изненадал с появата си донякъде. Нямаше ме месец от игра и се радвам се, че успях да помогна. Специално третия гейм се дължеше на това, че колегата ми изпълняваше много добър сервис, тактически правилно. Може би бяхме с идеята, че ЦСКА са се примирили с резултата, това оказа влияние. Като цяло отборът на ЦСКА - въпреки проблемите, които имат, искам да ги поздравя, че продължават да се борят. Смятам, че горе-долу, като изключим отбора на Хебър, които са страхотно организирани, останалите отбори в Ефбет Супер Волей, от 2-ро до 6-то 7-мо място, са изключително равностойни. И класирането го показва, но и това, което се случва на игрището. Хубаво е, че нещата се раздвижиха, хубаво е, че се помага на клубове като Левски и ЦСКА, които имаха или имат проблеми. Това са най-великите клубове в България. Хубаво е, че се борят да вървят напред и да побеждават. Ще е интересно за напред - идват интересни мачове и никога не се знае какъв ще е резултатът. Винаги може да има изненади. Супер е, че волейболът се развива като цяло и за България.”