Петък, 04 Февруари 2022 23:11
Марица записа 125 поредна победа в НВЛ
Марица записа 125 поредна победа в НВЛ Снимка: НВЛ/startphoto.bg

Пролетният полусезон в женския ни елит започна с победи на Марица и Казанлък. Маринчанки убедително водят във временното класиране с 24 точки. “Розите” пък са втори с 16 точки.

ВК Казанлък 3-0 Перун (25-9, 24-18, 25-14)

Казанлък стартира по категоричен начин в пролетния полусезон на Демакс лига, след като този петък надигра с чистото 3-0 отбора на Перун.

Розите, които не успяха да достигнат до финалния турнир за Купа България жени, повториха успеха си от първия полусезон, когато в първи кръг отново успяха да се наложат с 3-0 над същия съперник.

Днес, Казанлък отвя противника си в първия гейм. “Розите” започнаха по-добре, повеждайки с 9-4, а след това направиха серия от осем точки за 17-5. До края на гейма, гостенките успяха да запишат само още четири точки. Малко по-оспорвано беше началото на втория гейм (10-9), но след това “Казанлък” успя да стабилизира своята игра и затвори при 25-18. Без интрига премина третия гейм, в който Розите наложиха волята си без проблеми.

Славия 1-3 Марица (19-25, 15-25, 26-24, 19-25)

125-та поредна победа в НВЛ записа отборът на Марица след като в мач от осми кръг в Демакс Лига победи с 3-1 столичния Славия. Въпреки позитивния резултат, Марица допусна да загуби първи гейм през сезона.

Маричанки стартираха по-добре в първия гейм, но Славия успя да се приближи и да изравни при 15-15. Все пак, състезателките на Борислав Крачанов показаха по-здрави нерви и взеха гейма. Пловдивчанки грабнаха без проблеми втория гейм, но в третия имаха трудности. Славия, от своя страна, реагира бързо в третия сет, повеждайки с 8-5. Гостенките се опитаха да се приближат (9-9), но столичанки дръпнаха напред при 18-12. Истински оспорвани бяха последните минути в гейма, но славистките успяха да върнат обратно интригата в двубоя. Силите им обаче стигнаха до това да вземат един гейм, като маричнанки се върнаха, доминирайки на терена в последния четвърти гейм, за да се поздравят с крайната победа.