Събота, 03 Октомври 2020 20:36
Словакия победи България на европейскота U17
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за девойки под 17 години отстъпи на Словакия с 1:3 (18:25, 16:25, 25:23, 19:25) в третия си мач от група 1 на европейското първенство в Черна гора.

Нашите момичета записаха втора загуба в груповата фаза след поражението от Турция на старта на турнира. С това националките ни заемат четвърто място във временното класиране с една победа, две поражения и 2 точки, но преди двубоя Словения – Черна гора, който е последен за деня. При чист успех на някой от двата отбора ще настъпи разместване в класирането.

В първите две части словачкките имаха пълно предимство и затвориха геймовете с разлика. Едва в третата част българските волейболистки показаха, че имат възможности и успяха да се преборят за спечелването му. В четвъртия гейм нашите продължиха да се борят и бяха равностойни до средата. В този момент словачките се откъснаха с 3 точки - 17:20. Авансът ги окрили и те не позволиха противодействие.

С най-голям актив за България бе Ива Дудова с 14 точки ( 1 блок). Виктория Коева завърши с 10 точки ( 4 аса).

Статистика от мача можете да видите тук.

4 октомври е почивен ден за шампионата. В понеделник България среща Словения от 18:30 ч.