Четвъртък, 04 Април 2019 12:19
Цветан Соколов и Лубе направиха сериозна крачка към финал в Шампионската лига
Националът Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) направиха сериозна крачка към класиране за финал в най-силния европейски клубен турнир Шампионската лига. Соколов и съотборниците му победиха като гости полския гранд СКРА (Белхатов) с 3:0 (25:14, 25:20, 25:23) в първия мач между двата тима от полуфиналите на надпреварата, игран пред близо 10 500 зрители в зала "Атлас Арена" в Лодз. Втори съдия на срещата пък беше българинът Ивайло Иванов.

Цецо Соколов бе най-резултатен за победата на Лубе с 13 точки (3 блока и 42% ефективност в атака), с колкото завърши и Йоанди Леал (2 блока, 2 аса, 50% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане). Османи Хуанторена добави още 12 точки (1 блок, 4 аса, 47% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) за успеха. За домакините от СКРА Мариуш Влазли (1 блок и 53% ефективност в атака) и иранският национал Милад Ебадипур (1 ас, 53% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) завършиха с по 10 точки.

183753 2X3A9605

Срещата-реванш между двата тима е следващата сряда (10 април) от 21:30 ч (б.в) в зала "Еуросуоле Форум". Лубе се нуждае само от два спечелени гейма, за да се класира в спора за титлата в Шампионската лига за втора поредна година и общо за трети път в своята история. От друга страна волейболистите на СКРА трябва да направят истинско чудо и да спечелят с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до "златен" гейм.