Сряда, 27 Февруари 2019 21:25
Берое на полуфинали за Купата на България

Волейболистките на Берое (Стара Загора) се класираха за финалната четворка в турнира за Купата на България при жените. Старозагорки, водени от Петър Дочев надиграха като гости Казанлък с 3:0 (25:22, 25:12, 25:22) в мач-реванш от четвъртфиналните сблъсъци. В първата среща беройки се наложиха с 3:0 и с общ резултат 2:0 победи продължават напред на полуфинали.

Представителките на „розите“ се опълчиха сериозно на гостенките, като в първия гейм поддържаха равенство до 19:19. След това Берое успяха да дръпне и наложи волята си. Във втората част старозагорки започнаха много стегнато и поведоха с 11:3. До края на гейма те поддържаха нивото и затвориха частта с разлика. В третата част отново волейболистките на Казанлък оказаха противодействие, но Берое поддържаше минимален превес, като в края на гейма отново се наложи и затвори мача с чиста победа.

С най-голям актив за Берое бе Ваня Върбанова, която завърши с 15 точки (2 аса). Хелена Перич добави 11 точки за успеха.

За Казанък с най-резултатна бе Селин Селим с 8 точки (1 ас).

Статистика от мача можете да видите тук.