Сряда, 27 Февруари 2019 18:54
ЦСКА отстрани Раковски за Купата на България

Волейболистките на ЦСКА победиха като домакини Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:21) в мач-реванш от четвъртфиналите за Купата на България, който се игра в столичната зала „Васил Симов“. Така „червените“ отстраниха димитровградчанки и продължават напред във финалната четворка, след като в първата среща отстъпиха с 2:3 гейма.

Домакините, водени от треньорката Юлия Иванова натиснаха съперника с начален удар в първата част, като поведоха с 4:0 и с 9:4. До края на геймаЦСКА не изпусна инициативата и го спечели.

Във втория гейм състезателките на Димитровград на няколко пъти имаха аванс от 3-4 точки, но ЦСКА изравняваше. В края Раковски водеше с 23:19, но изпусна инициативата. Домакините направиха 6 поредни точки след добър сервис и отново спечелиха, като поведоха с 2:0. Това може би бе ключовият момент в срещата, като в третата част армейките отново имаха водеща роля и затвориха мача с чиста победа, а с това продължават напред в спора за трофея.